Pálenka fest - 2022

Palírnou roku byla na Pálenka festu vyhlášena Palírna Radlík. Kromě toho jsme získali i cenu za Pálenku roku, kterou se stala Vínovice z dubového sudu.

Největší festival tuzemských profesionálních destilatérů Pálenka fest proběhl 8.září v pražské Holešovické tržnici. Na něm se zájemci mohli setkat s velkou většinou českých výrobců destilátů a ochutnat jejich produkty. Vedle řady seminářů a řízených degustací bylo očekávaným vrcholem festivalu vyhlášení výsledků soutěže Pálenka roku. 

Odborná porota hodnotila  celkem 223 vzorků z 31 českých lihovarů, z toho bylo 167 ovocných pálenek rozdělených do devíti kategorií, 33 ginů a 23 whisky. 

Absolutním vítězem napříč všemi kategoriemi, a tudíž Pálenkou roku 2022 se stala naše Vínovice z dubového sudu. Naše ovocné pálenky byly úspěšné i v řadě dalších kategorií. Celkově destiláty z Palírny Radlík na Pálenka festu získaly tři zlaté medaile a po dvou stříbrných a bronzových. Díky vysokému hodnocení našich destilátů byla Palírna Radlík vyhlášena Palírnou roku.

O akci vyšlo řada článků. Zde uvádíme výběr několika z nich.